Начало Таекуондо Калина Бояджиева продължава да пише история. Отново с титла в таекуондо

Калина Бояджиева продължава да пише история. Отново с титла в таекуондо

0

Спортният феномен на България Калина Бояджиева продължава да пише история. Националката по волейбол при кадетките и състезателка на „Левски“ не спира да печели титли в бойните спортове.

През месец октомври 16-годишната Кали отново прикова погледите към себе си по време на Световното първенство по кикбокс за кадети до 19 години в Йезоло, Италия. Там за втора поредна година тя завоюва три световни титли в един ден. Българката триумфира в трите татами стила – лайт контакт, киклайт контакт и пойнтфайтинг при момичетата над 70 кг. Освен това получи приза за състезателка №1 на шампионата.

Без да си дава време за почивка, Бояджиева се насочи към другия боен спорт, който тренира – олимпийско таекуондо. С екипа на един от най-успешните клубове у нас „Херея“, талантливата ни състезателка завоюва втори златен медал от ранкинг G2 турнир в рамките на месец.

Калина ликува с първото място на международната престижна надпревара „Дракула оупън 2022“ в Букурещ. В румънската столица тя се наложи по много аткрактивен начин над представителки на Италия и Украйна.

Само преди седмица тя стана номер 1 и на турнира „Сърбия оупън“, където спечели златото при девойките в категория над 68 килограма.

Още петима бойци от „Херея“ участваха в турнира в Румъния.

Бронз при жените спечели Емилия Тасева. В категория до 67 кг. тя надделя в много трудна битка над италианка и се би достойно срещу значително по-висока туркиня.

Първи медал от G-клас турнир завоюва  Добриана Коцакова. Тя стана трета при кадетките до 51 кг. след успех на румънка в много драматична битка, но отпадна при равен резултат и по-малко нанесени удари в хо-гото от италианка.

Голямата ни надежда Денис Димитров участва при мъжете в категория до 63 килограма. Той отпадна на четвъртфинал, след като отстъпи пред опитен испанец. Преди това записа престижна победа над силен украинец.

Цветан Якимов стартира при мъжете за първи път в категория до 54 кг, като не успя да преодолее испански боец, който е сребърен медалист от Европейското.

Вероника Жечева (-59 кг, кадетки) и Георги Стоев (-48кг, юноши) имаха също силно представяне, но не успяха са надделеят над противниците си от Италия  и Белгия.