Начало Джудо Янислав Герчев ще атакува бронза в Загреб
0

Янислав Герчев ще атакува бронза в Загреб

0

Янислав Герчев ще има възможност да спечели бронзов медал от турнира Гран при по джудо в Загреб. В хърватската столица българинът, който е трикратен европейски сребърен медалист, записа 4 победи в категория до 66 килограма.

Националът ни стартира в първия кръг срещу Абдерахман Бушита (Мароко) с „ипон“, след което победи с „вадзари“ румънеца Адриан Олару. В третия си мач Герчев надделя над бразилеца Уилиям Лима със златна точка в 1:24 минута на продължението и се класира за четвъртфиналите. Там българинът победи с „ипон“ след продължение нидерландеца Иво Верхорстед, за да стигне до полуфинал.

В решителната схватка за участие на финала обаче силите на Герчев не стигнаха, за да преодолее азера Яшар Нажафов. Родният джудока отстъпи в драматична схватка с „ипон“ и ще атакува бронзовото отличие. По-късно днес той ще се изправи срещу Нармандах Баянмунх от Монголия.

Останалите ни национали ще стартират в Гран при през уикенда. При 73-килограмовите ще участва Марк Христов, трети на Евро 2022. В категория до 100 кг Борис Георгиев ще спори с Натаниъл Кийв (САЩ) в първия си мач, а при супертежките над 100 кг Ивайло Димитров ще излезе срещу словака Мариус Физел.

Единствената българска представителка при жените Лидия Брънчева (70 кг) ще има за съперничка на старта датчанката Емили Сок. За турнира са заявени 503-ма джудисти от 69 държави.