Начало Борба Българин на полуфинал на Световното по борба в Белград
0

Българин на полуфинал на Световното по борба в Белград

0

Стилян Илиев има шанс да донесе първия медал за България от Световното първенство по борба за мъже и жени до 23 години в Белград. Националът ни в категория до 65 килограма на свободния стил се класира за полуфиналите на турнира в сръбската столица.

Българинът постигна убедителна победа в първата си схватка, като срази с технически туш след 13:2 Ахмед Барахман. Така той достигна четвъртфинал, който продължи минута и половина. Илиев допусна изоставане с 0:2 от грузинеца Иверико Джулакидзе, след което тръгна в атака, но при опита да се защити, съперникът му извади лявото си рамо. В резултат грузинецът бе принуден да се оттегли, а Илиев ще се изправи срещу Ибрагим Абдурахманов (Русия) на полуфиналите, които стартират от 17:45 часа.

Другите ни двама представители днес отпаднаха и останаха без шанс за отличия. Октай Хасан загуби в схватката при 79-килограмовите от Али Савадухи от Иран с 0:10. Цветан Евтимов (97 кг) пък падна с 1:11 от грузинеца Зурико Урташвили.