Начало Борба Дудова гази на „Дан Колов – Никола Петров“

Дудова гази на „Дан Колов – Никола Петров“

0

Биляна Дудова записа две победи без да даде точка на турнира „Дан Колов – Никола Петров“. Надпреварата се провежда в зала „Сила“, Пловдив.

На старта в категория до 57 кг трикратната европейска шампионка елиминира Джулия Родригес (Бразилия) с 5:0, а след това прегази и Ерика Богнер (Унгария) с 9:0. Биляна ще срещне Рамона Галамбос (Унгария) по-късно в съботния ден.

При мъжете в класическия стил двама българи стигнаха до полуфиналите в категория до 67 кг.

Дейвид Димитров победи чилиеца Кристобъл Торес с 9:0 и за място на финала ще спори със сърбина Мате Немеш. В другия сблъсък Августин Спасов се справи с грузинеца Георги Шотадзе с 9:3 и по пътя към финала също среща сърбин – Себастиян Нат.

Борците ни с 4 медала от „Дан Колов – Никола Петров“

При 77-килограмовите на класическия стил полуфиналист е Стоян Кубатов, който постигна две победи до момента – 9:0 срещу Алекса Ерски (Сърбия) и 8:6 срещу Еркан Ерген (Турция). Следващият му съперник ще бъде Виолексис Ривас (Венецуела).

В тежка категория на свободния стил до 125 кг също имаме полуфиналист – Ислам Адизов. На старта младият национал загуби от иранеца Амин Тахери с 0:10, а след това се справи с грузинеца Алекси Жоржомани – 2:0. И в следобедния сеанс среща венецуелеца Хосе Диас. В категорията са шестима състезатели, разпределени в две групи, които играят всеки срещу всеки.

Красиан Митев Красиан Митев е роден на 25.06.1995 година в град София. Учи Право в Софийски университет "Св. Климент Охридски". Работи като редактор в сайта Sportnamasa.com от февруари до юли месец 2017 година. От септември месец 2017 година е част от първия български спортен сайт Topsport.bg. В началото на октомври месец 2018 година започва работа в популярния портал за бойни спортове - Boec.BG, а и за международната му версия Boec.COM.