Начало Борба Еди Назарян на финал в Белград
0

Еди Назарян на финал в Белград

0

Отлично! Едмонд Назарян е вторият ни финалист на Световното първенство в Белград. 20-годишният суперталант на българската борба ще атакува върха на планетата във вторник вечер при 60-килограмовите на класическия стил. Синът на легендата Армен Назарян достигна до спора за златото, след като постигна четири страхотни победи в сръбската столица днес.

На старта сребърният медалист от Европейското първенство прегази с технически туш 11:0 за 1:46 минути литовеца Жустас Петравичиус. В последствие той се наложи с 2:1 над двукратния шампион от африканското първенство Хайтем Махмуд (Eгипет), а на четвъртфиналите измъкна същия резултат и срещу азера Мурад Мамадов, бронзов медалист от Световното първенство миналата година.

В решителната схватка за финал и гарантиран медал Еди Назарян се изправи срещу сребърния от Олимпийските игри в Токио Кеничиро Фумита (Япония), в чийто актив има и две световни титли. Схватката започна отлично за национала ни, който с перфектна защита и много добра атака поведе с 5:1 точки. Японецът обаче показа класата си и изравни резултата за 5:5, но с повече технически точки за Назарян. Фумита дори имаше решителна атака за 7:5, но оспорване от родния щаб доведе до отмяна на двете точки, след което Еди с много солидна защита не допусна обрат.

Така Назарян ще се изправи във вторник вечер срещу Джоламан Шаршенбеков (Киргизстан) за златния медал. Припомняме, че българинът е европейски шампион от 2020-а, но при 55-килограмовите. По-късно днес пък Кирил Милов ще спори за титлата срещу олимпийския златен медалист Артур Алексанян (Армения) при 97-килограмовите.

Снимки: БФ Борба, Start-Photo.bg