Начало Борба Калоян Атанасов е европейски шампион
0

Калоян Атанасов е европейски шампион

0

Калоян Атанасов спечели златен медал от Европейското първенство по борба за кадети и кадетки в Букурещ, Румъния. Талантливият ни състезател в свободния стил ликува с отличието в категория до 71 килограма. Младокът, който е част от отбора на „Берое“ Стара Загора, победи на финала Раул Казо от Италия.

Схватката премина много драматично. Българинът поведе с 4:1 точки след отлична атака за 4 в средата на първата част. Постепенно съперникът му обаче успя да изравни резултата, а всичко се реши в заключителните 30 секунди на срещата. Там Атанасов избута италианеца от тепиха и поведе отново с 5:4, след което Казо се хвърли в атака и бе на път да вземе две точки, но такива не бяха дадени. Той оспори, но резултатът бе в полза на българина и така той грабва златото.

Другият ни участник в последния ден на шампионата – Димитър Борисов не успя да премине репешажа и да влезе в битката за бронза. Талантът ни в категория до 51 килограма отстъпи на поляка Якуб Кеси. Българинът загуби с 2:6 и остана на седмо място.

Така България приключи участието си на Европейското първенство при 17-годишните с три медала. Освен отличието на Калоян Атанасов, на почетната стълбичка се качиха и Габриела Маева (73 кг), която спечели сребро, както и Димитър Рачев (71 кг), който е с бронз при класиците.