Начало Бокс Медал за България още на старта на международния турнир „Балкан“

Медал за България още на старта на международния турнир „Балкан“

0

България спечели медал още на старта на международния турнир по бокс за жени Купа „Балкан“. Седмото издание на надпреварата, която се провежда в София, стартира в сряда, 6-ти октомври и ще продължи до 9-ти октомври. Участват представителки на 16 страни, сред които и домакините от България.

Носителкa на минимум бронзово отличие стана Севда Асенова. Тя се класира за полуфиналите на турнира в категория до 48 килограма. Асенова стартира участието си с победа с неединодушно решение над рускинята Дария Салиндер. Родната състезателка, която е бивша европейска шампионка, направи силен мач, в който успя да наложи своя стил срещу неудобна и опасна противничка.

На полуфинал Асенова ще боксира с водещата състезателка на Англия – Деми-Джейд Резстан. Мачът им е на 8-ми октомври.

За съжаление в последния мач с българско участие за деня поражение допусна Аслъхан Мехмедова. В категория до 63 килограма тя отстъпи на Фатия Бенмесаел (Франция).

Купа „Балкан“ продължава в четвъртък с нова порция интересни мачовe, като срещите се провеждат в боксовата зала в спортен комплекс „Дианабад“.