Начало Бокс Наварете прати четири пъти Диас на пода и запази пояса

Наварете прати четири пъти Диас на пода и запази пояса

0

Емануел Наварете победи Кристофър Диас в 12-ия рунд, след като го прати за четвърти път в нокдаун. Световният шампион в категория супер „перо“ на WBO оглави галавечерта на Франк Уорън във Флорида.

Това е първа защита на колана му.

Наварете вкара 257 удара на съперника и пусна 183. Процентите на пласирани попадения са съответно 42% на 33%.

Това е втори неуспешен опит на Диас за световна титла, а статистиката му вече е 26-3.

Наварете е с 34 победи и само една загуба. Спечели титлата в категория супер „перо“ срещу Рубен Вила през октомври 2020 година.

След успеха Наварете обяви, че иска да обедини всички колани в категорията.

Красиан Митев Красиан Митев е роден на 25.06.1995 година в град София. Учи Право в Софийски университет "Св. Климент Охридски". Работи като редактор в сайта Sportnamasa.com от февруари до юли месец 2017 година. От септември месец 2017 година е част от първия български спортен сайт Topsport.bg. В началото на октомври месец 2018 година започва работа в популярния портал за бойни спортове - Boec.BG, а и за международната му версия Boec.COM.