Начало Бокс Рами Киуан надделя над Уилиам Чолов за титлата в Пловдив
0

Рами Киуан надделя над Уилиам Чолов за титлата в Пловдив

0

Рами Киуан победи Уилиам Чолов в чакания с най-голям интерес финал от Държавното лично първенство по бокс при мъжете. Шампионатът завърши днес в Пловдив, като се проведе в залата на „Ботев“. Близо 160 боксьори от над 40 клуба влязоха в сблъсък за разпределението на медалите в отделните категории, както при мъжете, така и при девойките.

Националите Киуан и Чолов се срещнаха в директен сблъсък за титлата при 75-килограмовите. След много равностоен двубой, в който двамата си размениха надмощие, победата все пак отиде в ръцете на Рами Киуан. Той стигна до успех с 2:1 съдийски гласа.

Сериозна битка си спретнаха и в категория до 67 килограма, където Румен Руменов надделя драматично над Пламен Янков. Националът спечели също с 2:1 гласа, като срещата можеше да отиде във всяка една от двете посоки.