Начало Карате Нов финал за Ивет Горанова! Ще се бори за европейско злато

Нов финал за Ивет Горанова! Ще се бори за европейско злато

0

Олимпийската ни шампионка по карате в категория до 55 килограма Ивет Горанова е на крачка от спечелването и на първата ѝ европейска титла. Българката се класира на финала на шампионата на Стария континент, който се провежда в турския град Газинтеп.

В директен спор за златото родната бойна звезда ще премери сили със стара познайчинка – украинката Анжелика Терлюга.

22-годишната Горанова записа четири победи по пътя към финала, като надделя над съпернички от Шотландия, Португалия, Гърция и Босна и Херцеговина. Така младата ни надежда в бойните спортове ще се опита да стигне до първа европейска титла при жените. До момента националката ни в категория до 55 килограма има един бронз от шампионат на Стария континент при жените – в дебюта си в тази възраст през 2019 г. в Гуадалахара, Испания.

Към момента Горанова има няколко победи над Терлюга, като за последен път надделя над украинката на Олимпийските игри в Токио през 2021-а.

Ивет Горанова ще изиграе своя финал в събота (28.05), а Boec.BG ще продължи да отразява нейното представяне и това на другите ни национали по олимпийско карате. На Европейското първенство за мъже и жени в Турция участват 510 състезатели от 45 държави.

Boris Tonev Многократен шампион на национални и международни шампионати по бразилско джу-джицу за мъже и юноши. Шампион по бокс за юноши. Студент във Факултета по журналистика и масова комуникация към СУ "Св. Климент Охридски".