Начало Кикбокс и муай тай Кикбоксьорите на “Стар Тийм“ със 143 медала и титлата на татами

Кикбоксьорите на “Стар Тийм“ със 143 медала и титлата на татами

0

„Стар Тийм“ отново окупира върха на Държавното първенство по кикбокс в направление „Татами“, което се проведе през уикенда в Панагюрище. Домакин на състезанието, което е от календара на Българска конфедерация по кикбокс и муай тай, бе местният СК „Оптикс“.

„Стар Тийм“ спечели първото място в киклайт контакт и лайт контакт и след впечатляващите си 143 медала стана отборен първенец в общото класиране по отличия. Тимът стигна до 48 златни, 40 сребърни и 55 бронзови медала.

На второто място в общото класиране заслужено се качиха СК „Масару“ с 89 медала (46 златни, 29 сребърни и 14 бронзови), а на третото – СК „Радулов“ с актив от 41 медала (15 златни, 13 сребърни и 13 бронзови).

Бойците от „Стар Тийм“

В пойнтфайтинг триумфира СК „Масару“, който успя да спечели общо 32 медала от двубоите, които се играха на Татами 1 – 16 златни, 10 сребърни и 6 бронзови. В т.нар. „точков кикбокс“ на второто място в клубното класиране се наредиха фаворитите в стила СК „Радулов“ с 37 медала (15/9/13), следвани от СК „Стар Тийм“ – с 46 (12/19/15) медала.

СК „Масару“ заеха вторите позиции в киклайт контакт (32 медала – 14, 9, 9) и лайт контакт (28 – 15, 10, 3). Челната тройка при киклайт контакт оформи СК „Спартак Пазарджик“ с 19 медала (5/10/4), а при лайт контакт – СК „KL-Перник“ с 19 медала (6/6/7).

СК „Масару“ със своите бойци и отличия

Надпреварата, която дебютно се проведе в Панагюрище, ще се запомни с рекорден брой заявки за участие във всички стилове – общо 656 на 328 състезатели от 21 клуба, като и първата по рода си отборна надпревара в пойнтфайтинг. Тя предложи много зрелище и емоции. Двубоите се играеха между трима състезатели на ротационен принцип, като се сменяха, както и съдиите. За тази надпревара нямаше класиране.

Държавното първенство в Панагюрище беше последното състезание за родните кикбоксьори преди Европейската купа в Карловац (Хърватска), която ще се състои на 28-30 май.