Начало Кикбокс и муай тай Пет титли за ЦСКА на фул контакт (ВИДЕО)

Пет титли за ЦСКА на фул контакт (ВИДЕО)

0

Спортен клуб по кикбокс и муай тай ЦСКА се поздрави с пет шампионски титли от Държавното първенство по кикбокс в стил фул контакт. Надпреварата се проведе през уикенда (18-20 февруари) в град Козлодуй.

Бойците на ЦСКА, водени от треньора Станислав Бахчеванов, спечелиха общо 13 медала, което им отреди и трето място и купа в отборното класиране. В надпреварата участваха 24 клуба от страната и над 180 състезатели.

Шампиони за „червените“ станаха Найм Салим (63.5 кг, юн. мл. възраст), Благовест Май (75 кг, юноши старша), Веселин Димитров (81 кг, юноши старша), Виктор Ганчев (63.5 кг, мъже) и Моника Генова (48 кг, девойки старша).

Освен петте първи места, ЦСКА се поздрави и с пет втори и три трети подиума от общо 14 свои участници. Сребърни отличия заслужиха Алекс Димитров (75 кг., юн. старша), Еми Данова (48 кг, девойки младша), Георги Нинов (57 кг, юн. старша), Виктор Емилов (67 кг, юн. младша) и Михаил Генов (57 кг, 13-14 г.).

До бронза стигнаха Добромир Петришки (67 кг, юн. младша) и при мъжете – Пламен Павлов (60 кг) и Никола Попниколов (81 кг).

„Моите бойци бяха отлично подготвени и с победите и медалите си доказаха, че сме фактор, който тепърва ще доминира в националното първенство, както на аматьорско, така и на професионално ниво. Въпреки че сме млад отбор и почти всички мои състезатели бяха в нови за тях категории и възрастови групи, всички доказаха, че са подготвени на топ ниво“, коментира Бахчеванов пред Boec.BG.

Най-силно от отбора се отличиха Найм Салим и Виктор Генчев. Първият записа най-бързия нокаут на турнира, а Ганчев впечатли във финала с нокаут във втория рунд.

Град Козлодуй за първи път бе домакин на Държавно първенство в стил фул контакт.

„Изключително съм доволен от прекрасното домакинство осигурено от фамилия Вачеви. Перфектно съдийство в лицето на целият съдийски апарат! Изключително оспорвани и атрактивни двубои при страхотна конкуренция“, допълни треньорът на ЦСКА.