Начало Интервюта Пламен Божинов: Образованието е също толкова важно за мен, колкото и кикбокса (ВИДЕО)

0

Пламен Божинов спечели цели три медала от изминалото Световно първенство по кикбокс на веригата WAKO за юноши до 19 години. На Мундиала в италианския град Йозело българските бойци се справиха най-добре от всички и заслужено спечелиха отборната титла след крайното класиране.

Божинов, който е само на 15, спечели две световни титли в стиловете „пойнт файтинг“ и „киклайт“ и един сребърен медал в стил „лайт“. Българинът, който е и европейски шампион от 2021-а, спечели приза и за най-добър спортист при юношите.

Да печели в кикбокса му се отдава, но той разказва, че образованието е също толкова важно за него, колкото и кикбокса. Младият талант споделя, че веднага след изиграването на последния му финал се е върнал в хотелската си стая, за да учи по немски.

Ето какво още интересно разказа Божинов:

Boris Tonev Многократен шампион на национални и международни шампионати по бразилско джу-джицу за мъже и юноши. Шампион по бокс за юноши. Студент във Факултета по журналистика и масова комуникация към СУ "Св. Климент Охридски".