Начало Други Родните таекуондисти спечелиха 28 медала на София Опън (СНИМКИ)

Родните таекуондисти спечелиха 28 медала на София Опън (СНИМКИ)

0

От тях 7 златни, 11 сребърни и 10 бронзови отличия

Страхотно се представиха българските теакуондисти на международния турнир по олимпийско таекуондо „Sofia Open“, който се проведе през уикенда в столична „Асикс Арена“. В седмото издание на надпреварата нашите взеха злато и два сребърни медала, а на съпътстващия турнир родните участници завоюваха още 6 златни, 9 сребърни и 10 бронзови отличия. Едновременно с елитните състезатели, и начинаещи таекуондисти имаха възможност да премерят сили в „Sofia Open Beginners“.

При мъжете над всички беше Митко Джорджев, който в четири мача не остави шанс на своите противници и така спечели втори златен медал от ранкингов турнир в рамките на три седмици. 17-годишната ни сензация Божидар Аврамов, който преди две седмици спечели отвореното първенство на Словения, завоюва сребърния медал при мъжете след като в полуфиналната си среща победи бронзовия медалист от световното първентво и немска олимпийска надежда – Йорданис Константинидис от Германия.
Любомир Богданов бе на крачка от златото при мъжете до 54 кг. след като на финала отстъпи със златна точка срещу сърбин.

Лекарска забрана не позволи на Владимир Далаклиев да участва в надпреварата.

В първия състезателен ден европейските ни шампиони Христо Богданов и Александър Джорджев показаха класа като Христо спечели златния медал при юношите до 51 кг., а Александър Джорджев стигна до финалите, но не излезе на финала поради лекарска забрана.

Георги Тасков и Александра Георгиева също спечелиха златните медали в техните категории.
Другите ни медалисти от първия ден със злато са Ерика Карабелева, Теодор Христов и Благовест Христов.

Сребърни медали взеха Михаела Костадинова, Радина Борисова, Васил Овчаров, Виктория Николова, Диана Благоева, Мартина Атанасова, Борис Циков и Павлин Гълъбов.

С бронз си тръгнаха Иван Тончев, Лора Кацарова, Георги Стоев, Елина Крумова, Яна Гогова, Радослав Шабанаков, Виктор Георгиев, Кристиян Петров, Никола Младенов и Кристиян Георгиев.

Победоносно за страната ни завърши последното домакинство до отпадане на забраната. Въпреки засилените мерки за сигурност и ограничението за достъп от организаторите, интересът на публиката към събитието бе голям.

Над 1000 участници от 40 държави взеха участие в надпреварата, която дава точки за световната и олимпийска ранглисти.

Георги Куситасев Завършва бакалавърска степен със специалност „Печатни комуникации“ в Университет за Библиотекознание и Информационни технологии – УНИБИТ. Магистърска степен „Журналистика и медии“ придобива във Факултета по журналистика към Софийския университет „Св. Св. Климент Охридски“. Започва журналистическата си кариера през 2013 година във вестник „Земя“ като стажант-репортер в спортния отдел, след което минава стаж и в най-стария български спортен сайт – ТОПСПОРТ. Следва първи досег с „малкия екран“ – стаж в Националната телевизия. От 2017 до 2019 г. работи в спортния отдел на ТВ+ като репортер, редактор и водещ на спортни новини и предаване. От 2019 година до днес пише статии за спортния сайт на „Инвеститор медия груп“ - Boec.bg, а от март 2021 до октомври 2022 година е част от екипа на телевизия АГРО ТВ. От октомври 2022 година е водещ на спортни емисии по Радио "Фокус" и спортен редактор в Агенция "Фокус".