Начало Самбо и бойно самбо България с два сребърни медала от Европейското по бойно самбо

България с два сребърни медала от Европейското по бойно самбо

0

Българските самбисти достигнаха до два финала на Европейското първенство за мъже и жени в Лимасол. Михаил Николов и Камен Георгиев се поздравиха със сребърни отличия в бойното самбо в Кипър.

Николов се класира за мача за златото в категория до 79 килограма. Той направи много силен турнир, като на финала се изправи срещу украинеца Владислав Рудниев. За съжаление родният национал допусна поражение в решителната схватка, след като съперникът му съумя да направи хватка за отказване, след захват на лявата ръка.

Така Николов остана със сребърното отличие.

Камен Георгиев от своя страна постигна две победи при 98-килограмовите. Той се класира за спора за титлата срещу друг представител на Украйна – Анатоли Волошинов, но не излезе за финала поради травма на лявото коляно и също се поздрави с втората позиция. Третият ни представител в днешния ден в турнира – Делян Илиев (64 кг) отпадна на по-ранен етап.