Начало Самбо и бойно самбо Още един медал за България от Световното по самбо за юноши

Още един медал за България от Световното по самбо за юноши

0

След като родните самбисти завоюваха три медала във втория ден, днес бройката на спечелени отличия от Световното първенство по самбо за юноши и младежи набъбна до 4.

В последния неделен ден от надпреварата, която се проведе през уикенда в Солун, Гърция, сребърно отличие спечели Анна-Мария Манушева. Възпитаничката на троянската школа записа две поредни победи, които ѝ осигуриха участие във финала в категория до 65 кг при 20-годишните.

Там, за съжаление, 10-кратната шампионка на България не успя да победи рускинята Евгения Чиреш и остана в подножието на върха.

Освен Балабан, още трима родни състезатели излязоха за своите схватки днес. Това бяха Антония Колева (-59 кг), Цветан Данчов (-71 кг) и Геоги Конев (-79 кг), но всички те останаха извън почетната стълбичка.