Начало Борба Евелина Николова ще се бори за бронз в Токио

Евелина Николова ще се бори за бронз в Токио

0

Националката на България в женската борба Евелина Николова (57 кг) претърпя загуба в 1/2-финалната си среща от турнира по борба на Летните олимпийски игри в Токио. Евелина, която прави своя дебют на подобен форум, отстъпи на Ирина Каручкина от Беларус с технически туш (11:0). Така Евелина ще се бори за бронзовото отличие в четвъртък.

Снимка: lap.bg

И двете състезателки се втурнаха в атаки още от първата секунда, но за наше съжаление, първите точки бяха на сметакта на Курачкина. Тя записа две точки след успешна атака в крака на Николова, която бързо успя да се измъкне от още по-лош сценарий. До края на първия период Николова не успя да запише точка, а на Каручкина на няколко пъти ѝ се размина предупреждение за душене.

Втората част започна идентично на първата – Евелина допусна нови две точки пасив, а минута преди края всичко приключи след като Каручкина взе гърба на нашето момиче и си заслужи победата. Утре двукратната европейска шампионка ще играе на финал срещу Рисако Кавай от Япония.