Начало Борба Японка спря Тайбе Юсеин в Токио

Японка спря Тайбе Юсеин в Токио

0

Най-титулуваната ни състезателка по борба – Тайбе Юсеин, остана на крачка от битка за златния медал на Летните олимпийски игри в Токио.

Световната шампионка за жени от 2018-та загуби с 2:3 полуфиналния си мач в категория до 62 килограма срещу представителката на домакините Юкако Каваи.

Така в сряда 30-годишната Тайбе ще спори за бронзовото отличие срещу победителката от репешажа между Любов Овчарова (РОК) и Хена Йохансон (Швеция).

Полуфиналната схватка започна спокойно, като и двете състезателки мислеха първо за защита, а после за нападение. Това, разбира се, не остана незабелязано за съдията и двете боркини получиха предупреждения за пасивност.

Снимка: lap.bg

Малко след това Юсеин поведе в резултата с 1:0, а след изтичането на 30 секунди наказание за Каваи българката поеде с 2:0. Това, за жалост, не стресна домакинката, която изравни резултата и така двете се оттеглиха на почивка при равенство 2:2 в полза на Юкако.

Втората част също не бе особено продуктивна за Юсеин, която на свой ред получи 30-секундно наказание за пасивност и след няколко неуспешни опита вече изоставаше с 2:3. Българката опита да обърне случващото се на тепиха в Токио и направи няколко атаки, които обаче не доведоха до нищо по-сериозно.

Очаквайте повече подробности на Boec.BG.