Начало Бокс Станимира Петрова ликува с купа „Балкан“
0

Станимира Петрова ликува с купа „Балкан“

0

Българският бокс спечели два златни, два сребърни и един бронзов медали от седмото издание на международния турнир за купа „Балкан“ при жените. Надпреварата завърши днес в София, като участие в нея взеха състезателки от 16 страни. Тя бе определена от Европейската централа като „мини световно първенство“ заради сериозната конкуренция и високото ниво на участничките.

Със златни медали се поздравиха Златислава Чуканова и Станимира Петрова. Двете ни националки ликуваха в своите категории и заслужено стъпиха на върха на подиума.

Чуканова преодоля водещата боксьорка на Русия – Рината Безел. В категория до 50 килограма българката успя да наложи своя стил и след много силен мач стигна до заслужена победа с 3:2 гласа.

При 57-килограмовите пък Станимира Петрова преодоля коравата и класна противничка от Румъния – Клаудия Мария Нечита. Световната ни и трикратна европейска шампионка показа познатата си класа и съумя да пречупи съпротивата на силната си съперничка за успех с 3:2. Така тя грабна освен златния медал и трофея от турнира. Нейни подгласнички станаха французойката Мишел Давина (75 кг) и именно румънката Нечита.

В другите два финала с българско участие, Севда Асенова (48 кг) отстъпи на рускинята Алена Артемова, а Габриела Димитрова (54 кг) загуби от италианката Сирине Чарааби. Ден по-рано с бронзов медал се поздрави Ана Мария Дялова (63 кг). Отборната титла пък отиде за Италия.