Начало Бокс Светлана Каменова взе сребро от Европейското в Будва

Светлана Каменова взе сребро от Европейското в Будва

0

Светлана Каменова загуби финала в категория до 57 килограма от Европейското първенство по бокс за жени. Българката отстъпи пред бронзовата медалистка от Токио 2020 Ирма Теста (Италия).

Ето как се разви финалът.

Родната националка започна с обратен гард и това тормозеше нейната съперничка в началото на битката. Нашето момиче обаче беше хванато на контра от италианката и инкасира попадение в главата след 50 секунди игра. В средата на откриващия рунд отново боксьорката от червения ъгъл надхитри Каменова. Българката стъпваше постоянно напред в опит за атаки, но без особен успех. Все пак последните десет секунди излезе победителка в една размяна. Това беше достатъчно за 10-9 само в картата на полския съдия, а останалите четирима арбитри видяха частта 10-9 за италианката.

Светлана Каменова започна много активно втория рунд, но отново с отлични отклони и ескиважи нейната съперничка избягваше почти всичките български атаки. Италианката се защитаваше умело, но нейната отбрана се пропука след минута и половина игра, когато Каменова пласира добър десен. В тази част преобладаваха повече клинчовете и играта беше много накъсана. Лошата новина дойде миг след гонга, когато стана ясно, че и петимата съдии са дали 10-9 за италианската боксьорка.

В последните три минути Светлана даде всичко от себе си, но вече беше късно да обърне мача. С два пъти 28-29 и три пъти 27-30 тя загуби финала и завърши със сребърен медал участието си в първенството на Стария континент. Тя е бронзова медалистка от Световното през 2012. Любопитното е, че имаше победа над Ирма Теста на купа „Балкан“, но сега италианката взе реванш в неприятен момент.

Така в съботния ден България завърши с един златен медал на Севда Асенова и два сребърни – на Венелина Поптолева и Светлана Каменова.