Начало Бокс Всеволод Шумков победи Сайдел Хорта и стана претендент за титлата на IBA

Всеволод Шумков победи Сайдел Хорта и стана претендент за титлата на IBA

0

В събота, 3 февруари, в Серпухов край Москва се проведе първата професионална боксова вечер от турнирната серия IBA Night of Champions за 2024 г. В което се изправиха един срещу друг Всеволод Шумков и Сайдел Хорта.

Основното събитие на вечерта беше битката за титлата задължителен претендент за професионалния колан на IBA в категория до 57 кг между трикратния руски шампион, бронзов медалист от Световното първенство през 2023 г. Всеволод Шумков и финалиста на Световното първенство в Ташкент, Сайдел Хорта . Борбата беше напрегната и оспорвана, като в крайна сметка победител стана Всеволод Шумков.

За първи път изкарах десет рунда на ринга и се спуках от работата“, каза Шумков. „Обикновено се боксирам най-много пет рунда… Беше много трудно, но успях да спечеля, за което се радвам. Обещах на феновете зрелищна битка! Мисля, че удържах на обещанието си.“