Начало Карате Децата на „Макс спорт“ с титлата от Националното по шотокан

Децата на „Макс спорт“ с титлата от Националното по шотокан

0

„Макс Спорт“ триумфира с отборната титла от Националното първенство по шотокан карате-до за деца до 12 години. Надпреварата се проведе през уикенда в столичната зала „Асикс Арена“ без публика. Участие взеха 18 клуба и над 180 деца. Новите шампиони бяха определени в 41 категории.

Отборът на „Макс спорт“ се извиси над всички с 16 медала, завоювани от деветимата им представители. Тимът стигна до 8 златни, 6 сребърни и 4 бронзови отличия. Филип Колев и Мартин Драганов грабнаха по два златни медала в дисциплините ката и санбон кумите. Божидара Ранова, Йоана Харизанова и Изабела Матеева станаха шампиони в дисциплината ката, а Елена Минчева се окичи със златния медал в дисциплината санбон кумите.

На второ място в отборното класиране се нареди тимът на „Грифон“, който спечели 7 първи, 9  втори и 10 трети места. В топ 3 влезе и СК „Шори Дождо“ с шест златни, осем сребърни и шест бронзови медала.