Начало Кикбокс и муай тай СК „Армеец“ без грешка на К1 първенството в Пазарджик

СК „Армеец“ без грешка на К1 първенството в Пазарджик

0

Кикбоксьорите на спортен клуб „Армеец“ се отличиха с категоричното си представяне на Държавното първенство в стил К1. Надпреварата се проведе в зала „Васил Левски“ в Пазарджик. Столичният тим, който е воден от треньора Марио Кирилов, участва с четирима бойци и всичките до един стигнаха до финал в категориите си, където завоюваха и титлите.

Шампиони от националното са Теодора Кирилова (жени, 52 кг), Антония Маринова (девойки старша възраст,  56 кг.), Даниел Гецов (мъже, 67 кг.) и Николай Валериев (юноши старша възраст, 91 кг.). Това отреди и купа на „Армеец“ за трето място в отборното класиране след „Шуменска крепост“ и „Патриот“ (Дупница).

В стил фул контакт СК „Армеец“ се включи с трима състезатели, които спечелихме две втори и едно трето място. При мъжете Георги Петровалиев взе сребро в категория до 81 кг., а с бронз си тръгна Симеон Амуджиев при 71- килограмовите. Финал и сребро и за Виктор Маринов при юношите старша възраст в категория до 71 килограма.

„Благодаря на състезателите си за страхотното представяне и сърцатата игра, която показаха. Изключително съм доволен от представянето им. Показаха израстване в играта и най-важното, че се бият със сърце. – коментира треньора Марио Кирилов пред Boec.BG. – За второ поредно състезание сме трети в комплексната надпревара по медали, което ме радва, след като първия отбор в класирането Шуменска крепост има 34 състезателя и шест златни медала стил К1.“