Начало Самбо и бойно самбо Иван Хърков завоюва бронз от престижен самбо турнир в Русия

Иван Хърков завоюва бронз от престижен самбо турнир в Русия

0

Българския състезател по самбо – Иван Хърков, спечели бронзов медал от престижната ежегодна надпревара за Купата на президента на ФИАС. Състезанието се проведе на 22-ри август в Санкт Петербург, Русия.

Турнирът имаше 7 теглови категории, като всяка от тях се състоеше от 8-те най-високо класирани състезатели в световната ранглиста, които бяха получили покана за участие на турнира.

България бе представна от трима самбисти – Радослав Марков (64 кг), Ангел Ангелов (71 кг) и Иван Хърков (79 кг). Първите ни двама участници загубиха откриващите си срещи, като Марков бе изтеглен на репешаж, но там загуби от арменец.

Хърков също загуби първата си среща, но в последствие бе изтеглен на репешаж, където победи представител на САЩ и така спечели бронзово отличие.