Начало Киокушин България в топ 3 по медали от Световната купа на KWU в Камчия

България в топ 3 по медали от Световната купа на KWU в Камчия

0

България влезе в челната тройка по медали от петото издание на Световната купа на KWU за юноши, девойки и кадети. Състезанието се проведе на 6-ти юли в спортно-оздравителен комплекс „Камчия“ с участието на 434 бойци от 24 държави. То е част от програмата на 15-ия Международен летен лагер по карате киокушин, който въпреки усложнената обстановка заради пандемията и COVID-19 рестрикциите тази година събра над 1200 участника от 29 държави.

Българските каратисти завоюваха общо 22 медала от 32 участващи бойци. Шампиони в състезанието станаха Виктор Колев (16-17 години, кат. до 75 кг) и Василена Петкова (14-15 години, кат. до 60 кг). Сребърните отличия за страната ни бяха 6, а с бронз се окичиха общо 14-сет родни състезатели.

Русия зае първото място в отборната надпревара със своите 47 медала от общо 97 участника. Златните медали за руснаците са 18, сребърните 14, а бронзовите 15. На второ място остана отборът на Казахстан, който от 45 бойци стигна до 24 отличия – 8 златни, 5 сребърни и 11 бронзови.

16. Унгария – 0 – 0 – 1                  1

Световната купа бе в три възрастови групи – юноши и девойки (14-15 години), юноши и девойки (16-17 години) и кадети (18-21 години). Тя се организира от Световния киокушин съюз и Българска карате киокушин федерация. Сайтът Boec.BG излъчва пряко всички двубои от състезанието.

Снимки: Студио „Леземанн“