Начало Senshi Двама българи на финал на отвореното Европейско първенство на SENSHI
0

Двама българи на финал на отвореното Европейско първенство на SENSHI

0

България може да се радва на двама финалисти на първото Европейско открито първенство на KWU Професионалната лига по правилата на KWU SENSHI. По-рано днес в СОК „Камчия“ състезателите на СК „Армеец“ Кристиян Дойчев и Николай Йоргов записаха победи с нокаут в първия рунд на полуфиналите на турнира. Tака двамата български бойци си гарантираха място на финалите, които ще се проведат утре (10.07) в Амфитеатъра на СОК „Камчия“ и ще бъдат част от деветото издание на веригата SENSHI.

Йоргов и Дойчев отново записаха експресни победи. След като преминаха през първия кръг с бързи нокаути в първия рунд, и днес те не разочароваха публиката в залата с агресивна и динамична игра.

Кристиян Дойчев нокаутира представителя на Русия Магомед Магомедов в края на първия рунд с брилянтно „уширо-маваши“, което прати съперника му на земята мигновенно.

Кристиян Дойчев по време на последния си удар за деня

Многократният победител на елитните галавечери SENSHI Николай Йоргов сломи Никита Пешенко с мощни ритници в тялото, които не позволиха на украинецът да продължи в двубоя. Срещата продължи по-малко от две минути.

Николай Йоргов над нокаутирания Никита Пашенко

За съжаление, останалите трима български полуфиналисти допуснаха поражения. В изключително оспорван двубой, в който се стигна и до продължение, Костадин Кърджалийски отстъпи пред Владимир Фостенко от Украйна в двубой реванш между двамата. Битката беше толкова равностойна, че се наложи съдиите да отсъдят допълнителен рунд.

До допълнителен рунд се стигна и в битката на Генади Стоев срещу Жан-Пол Жако. Двамата се биха мъжки и показаха сърца на шампиони, но след 12 оспорвани минути победата бе отсъдена в полза на французина.

Петият български полуфиналист Стоян Илчев също защити българската чест и се бори докрай за място на финала. И в неговият сблъсък се стигна до допълнителен рунд, но опонентът му Сиархей Чернетски от Беларус бе по-добрият според съдиите и отиде на финал.

Ето и какви ще бъдат финалните двойки на шампионата на Стария континент, които ще премерят сили на SENSHI9 в събота (10.07):

-70 кг. – Айк Даниелян – Гегам Манавазиан

-75 кг. – Сиархей Чернетски срещу Сюлейман Косумов

-80 кг. – Николай Йоргов срещу Руслан Насибулин

-85 кг. – Кристиян Дойчев срещу Жан-Пол Жако

-90 кг. – Амируш Филали срещу Владислав Фостенко

+90 кг. – Давид Атсман срещу Данило Войводкин

Във втория ден от Европейското първенство станахме свидетели на три нокаута, а с най-много победи (3) се овенчаха представителите на Беларус. България, Украйна, Франция и Армения записаха две победи, а Русия само една.

В първенството участваха 54 състезатели от 13 държави, които бяха разделени в 6 категории.

Първото открито европейско първенство за аматьори на SENSHI и международната бойна галавечер SENSHI 9 ще се проведат в рамките на 15-ия Международен летен лагер по киокушин, който започна на 4-и юли в Камчия и събра на едно място световната киокушин общност.

SENSHI 9 ще се излъчва на живо за България по Bulgaria ON AIR и MAX Sport, Boec.BG, както и пряко за цял свят по американската онлайн телевизия FITE и на Boec.com, Kwunion.com, Kyokushin Karate News и Fighto.News.

Събитието се организира със съдействието на Професионалната лига на Световния киокушин съюз (KWU International Professional League), както и със специалната подкрепа на ЗАД „Армеец“, MAX Sport, „България Еър“ и М Кар Груп – BWM дилър.

Снимки: Студио „Леземанн“

Boris Tonev Многократен шампион на национални и международни шампионати по бразилско джу-джицу за мъже и юноши. Шампион по бокс за юноши. Студент във Факултета по журналистика и масова комуникация към СУ "Св. Климент Охридски".